چگونه در اینستاگرام محصولات بیشتری بفروشیم؟
چگونه در اینستاگرام محصولات بیشتری بفروشیم؟
5 (100%) 1 vote

چگونه در اینستاگرام محصولات بیشتری بفروشیم؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

 

اگر شما هم در اینستاگرام به کسب و کار مشغول هستید و فعالیت های تجاری می کنید یا خدماتی را ارایه می دهید پس فقط به دنبال راهکارهایی برای افزایش فروش بیشتر محصول در اینستاگرام باشید. افراد زیادی در اینستاگرام هستند که راهکارهای زیادی را برای فروش محصولات انجام داده اند ولی هر از گاهی با مشکل روبه رو شده اند که باعث شده است که رضایت کامل از فروش محصولاتشان را در اینستاگرام نداشته باشند ما در این مقاله قصد داریم راهکارهای مختلقی  برای فروش محصولاتتان در اینستاگرام معرفی کنیم تا بتوانید فروشتان را چند برابر کنید.

۱- نشان دهید که صلاحیت دارید و تازه کار نیستید.

برای مثال  دو فروشگاه لوازم خانگی را در نظر بگیرید که هر دو محصولات یکسانی می فروشند ولی یک شخص سابقه بسیار زیادی در این زمینه دارد و شخص دیگر تازه کار است در این هنگام فردی وارد فروشگاهی می شود که مدیر آن فروشگاه تازه کار است و شروع به سوال کردن درباره ی محصول می کند ممکن است چون شما تازه کار هسنید کمی استرس بگیرید و نتوانید مشتری را جذب کنید در این هگام مشتری دیگر از شما خرید نخواهد کرد و به فروشگاهی می رود که مدیر آن فروشگاه با سابقه است زیرا همه می دانند خرید از یک مدیر با سابقه با حسن اطمینان و رضایت بیشتری انجام می شود پس در هر زمینه ای که خدمات یا محصولاتی را ارایه می دهید، نشان دهید که صلاحیت دارید و تازه کار نیستید و متفاوت از رقبا هستید. برای مثال اگر در اینستاگرام به فروش گل و گلدان مشغول هستید، نشان دهید که شما متخصص این حوزه هستید، حتی اگر در  رویدادی تخصصی در زمینه گل و گیاه شرکت می کنید، حتما با عکس و فیلم به کاربران نشان دهید که به عنوان یک متخصص در این رویداد حضور دارید. شاید برایتان سوال پیش بیاید انجام دادن این کارها چه فایده ای برای فروش محصول در اینستاگرام دارد؟ باید بدانید زمانی  که شما این کارها را انجام می دهید به مرور برای کاربران مشخص می شود که شما متخصص این حوزه هستید و صلاحیت لازم را دارید، و همین موضوع موجب می شود که خیلی راحت و سریع مشتری ها به شما اعتماد کنند و از شما خرید کنند.

۲- نشان دهید که مورد اعتماد هستید.

مهم ترین نکته در فروش بیشتر محصولات این است که اعتماد مشتری را جذب کنید زیرا هر مشتری که به شما اعتماد می کند و بعد از شما خرید می کند یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می شود زیرا اگر شما اعتماد مشتری را جلب کنید بعد ها امکان اینکه محصول شما را پیش بقیه دوستان تبلیغ کنند بسیار زیاد است. و همین مورد باعث می شود که مشتری محصول بیشتری را از شما خریداری کند و باعث فروش بیشترتان شود. در کنار همه ی این موضوعات گفته شده توجه داشته باشید که شما باید طوری اعتماد مشتری را جلب کنید که مطمئن باشد که سود کسب و کار اولویت اول شما نیست.

۳- اطلاعات ضروری را پنهان نکنید.

اگر شما به پیج های کسب و کار سر زده باشید ممکن است هر از گاهی از محصولی خوشتان آمده باشد و لی قیمت  محصول در زیر آن پست زده نشده باشد و همین موضوع باعث می شود هر ازگاهی از سفارش محصول پشیمان شوید پس درج قیمت در زیر محصول یکی دیگر از موضوعات مهم و ضروری برای فروش محصولات در اینستاگرام می باشد.

۴- توضیحات مهم را در زیر محصول بنویسید و مثل ربات رفتار نکنید.

حتما پیج هایی را دیده اید که فقط عکس و اسم محصول را در پیچ قرار می دهند یا کپشن های تکراری زیادی می نویسند به این مدل پست گذاشتن ، رفتار ربات گونه می گویند زیرا در این هنگام مخاطب احساس می  کند که یک ربات در پشت این شبکه ی اجتماعی نشسته است و به صورت طوطی وار کارهایی را با یک قوانین ثابت انجام می دهد. در این هنگام پیج هایی هستند که برای هر محصولشان گفتگوی اختصاصی و جذابی برای مخاطب دارند . طوری که مخاطب احساس می کند یک شخص در مقابلش ایستاده و در حال گفتگو با او هست مثل کسی که به فروشگاهی می رود و به طور مستقیم با فروشنده گفتگو می کند. پس تا می توانید توضیحات مختصری در رابطه با محصول در زیر پست بنویسید ولی سعی کنید رفتارتان ربات گونه نباشد.

۵- از اینفلوئنسر مارکتینک استفاده کنید.

یکی دیگر از موارد برای فروش محصول بیشتر استفاده از تکنیک اینفلوئنسر مارکتینگ می باشد یعنی توسط یک شخص معروف محصول تبلیغ شود. شما برای انجام این کار میتوانید به پیج های مختلفی سر بزنید و ببنید کدام کاربر دنبال کننده های زیادی در اینستاگرام دارد تا بتوانید تبلیغ فروش محصول را به آن شخص بسپارید. اما آنچه که مهم است این است که شخص مورد نظر روی مخاطبانش اثر گذاری بالایی داشته باشد و حوزه کاری آن شخص و مخاطبانش هم مرتبط با کسب و کار شما باشد. مثلا اگر در زمینه فروش ویدیو های آموزشی فعالیت می کنید، بهتر است یک اینفلوئنسر آموزشی شما را به مخاطبانش معرفی کند.

سخن پایانی

راهکار های زیادی برای فروش محصول بیشتر در اینستاگرام وجود دارد که ما در این مقاله به چند مورد از آن ها پرداخیتم. ولی توجه داشته باشید که هر چه از روش های بیشتری برای فروش محصول استفاده کنید به احتمال زیاد فروش محصول شما در اینستاگرام چند برابر می شود. تمام موارد گفته شده در این مقاله برای فروش بیشتر محصول هزینه مالی ندارند و بیشتر نیازمند وقت و توجه شما هستند.

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید