۱۱ قدم برای افزایش کامل امنیت صفحه (پیج) اینستاگرام
۱۱ قدم برای افزایش کامل امنیت صفحه (پیج) اینستاگرام
5 (100%) 3 votes

۱۱ قدم برای افزایش کامل امنیت صفحه (پیج) اینستاگرام
۵ (۱۰۰%) ۳ votes

با گسترش فضای مجازی، بحث امنیت آن نیز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد تا جایی که خیلی ها با داشتن اطلاعات ساده و پیش پا افتاده اقدام به بالا بردن امنیت پیج ها می کنند و برای این کار مبالغ حداقل یک میلیون تومان برای یک سال را درخواست می کنند و بسته به تعداد فالوورهای آن صفحات، این مبالغ نیز بیشتر می شود. اگر شما کاربران اینستاگرام، نگران هک شدن یا لو رفتن پسورد اکانت اینستاگرام خود هستید پیشنهاد می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید و هرگز امنیت صفحات اینستاگرام خود را به شخص دیگری واگذار نکنید.
تایید ایمیل و شماره تلفن، استفاده از رمز عبور قوی و پیشرفته، احراز هویت دو مرحله ای، لمس کردن لینک های کوتاه شده مشکوک و … از روش هایی هستند که شما می توانید برای بالا بردن امنیت صفحه خود از آن استفاده کنید. هکرها همیشه به دنبال راه هایی هستند که شما از آن اطلاعی ندارید و در اکثر مواقع بی احتیاطی از جانب صاحبان صفحات باعث نفوذ و هک شدن صفحات آنان می شود. در ادامه تمام روش های بالا بردن امنیت صفحه اینستاگرام را به شما توضیح می دهیم.

۱- حساب کاربری اینستاگرام را خودتان بسازید

اولین و مهم ترین نکته برای افزایش کامل امنیت صفحه اینستاگرام این است که شما حتماً می بایست حساب کاربری را خودتان ایجاد کرده باشید. اینستاگرام برای ساخت حساب کاربری از سیستم یکپارچه جهانی یا همان GUID استفاده می کند بدین صورت که در موقع ساخت اکانت تمام اطلاعات مربوط به سیستم سازنده حساب کاربری نظیر، شناسه سخت افزاری سیستم، سیستم عامل، تاریخ و زمان دقیق ساخت اکانت، آی پی اینترنت سازنده اکانت و … را در خود ذخیره می کند و سازنده اکانت تنها مالک دائمی و قطعی اکانت محسوب می شود.
در ادامه روش های افزایش امنیت صفحه اینستاگرام را به طور کامل توضیح می دهیم و اگر شما اکانت اینستاگرام را از کسی خریداری کرده باشید و یا حساب کاربری را خودتان ایجاد نکرده باشید و یا از یک فرد غیر قابل اعتماد اکانت را گرفته باشید، هیچ یک از روش های زیر برای افزایش امنیت صفحه کاربری شما میسر نمی باشد و سازنده اکانت می تواند با یک مکاتبه ساده با اینستاگرام و به راحتی اکانت را برای خود بازگردانی کند.
لذا اگر سازنده اکانت خود نیستید و هزینه زیادی برای اکانت خود نکرده اید، توصیه می کنیم که نام کاربری خود را تغییر دهید و یک حساب جدید برای خود ایجاد نمایید و نام کاربری دلخواه خودتان را برای آن قرار دهید.

۲- با ایمیل ثبت نام کنید

برخلاف نرم افزارهای پیام رسان که برای عضویت نیاز به شماره موبایل دارند، شما می توانید اکانت اینستاگرام خودتان را با ایمیل منحصر به فرد خودتان بسازید و برای ورود مجدد به حسابتان می توانید از نام کاربری و رمز عبورتان نیز استفاده نمایید.
پیشنهاد می کنیم برای ساخت اکانت با ایمیلی که قبلاً برای اینستاگرام استفاده نشده است، ثبت نام کنید و مطمئن شوید که آدرس ایمیلتان را به درستی وارد می کنید و آدرس ایمیلی را وارد کنید که فقط خودتان به آن دسترسی دارید و می بایست پس از ساخت اکانت وارد ایمیل خود شوید و ایمیل خود را تایید یا وریفای نمایید تا در صورت بروز مشکل یا فراموشی رمز عبور خود بتوانید به راحتی آن را بازیابی نمایید و در صورت عدم تایید ایمیل نمی توان جلوی خرابکاری هکرها را گرفت.
اگر قبلاً اکانت خود را بدون ایمیل ساخته اید، اکنون باید وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید و یک ایمیل منحصر به فرد را در کادر مربوطه وارد کنید و سپس با رفتن به داخل ایمیل خود، حساب خود را احراز هویت نمایید.
پیشنهاد می شود که برای ایمیل خود تایید دو مرحله ای را فعال کنید، چون در صورت هک شدن ایمیلتان، حساب کاربری اینستاگرامتان نیز هک می شود.

۳- انتخاب رمز عبور قوی و پیشرفته

یک رمز عبور قوی و پیشرفته برای اکانت خود استفاده کنید. این رمز می بایست حداقل ترکیبی از شش عدد، حرف و علامت نقطه گذاری (مانند !، & ، @) باشد. توصیه ما به شما این است که حداقل از ۱۰ کاراکتر شامل عدد، حروف کوچک و بزرگ و علایم مختلف باشد. این رمز می بایست با رمز های دیگرتان که در جاهای دیگری از اینترنت استفاده می کنید متفاوت باشد و برای اکانت های مختلفتان از رمز های مختلف استفاده کنید.
به طور مثال : ۸#A<p$a;dW
هرگز اطلاعات شخصی خودتان مانند نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره موبایل و یا کد ملی خود را به عنوان رمز عبور انتخاب نکنید زیرا هکرها با استفاده از برنامه های مختلف این اعداد را ترکیب می کنند و رمز عبور شما را به دست می آورند.
رمز عبورتان را به طور منظم تغییر دهید، مخصوصاً هنگامی که از طرف اینستاگرام پیامی دریافت می کنید که از شما می خواهد این کار را انجام دهید. در طی بررسی های خودکار، اینستاگرام گاهی اوقات تشخیص می دهد که رمز عبورتان توسط برخی سایت ها دزدیده شده است و از شما می خواهد نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید تا مانع از هک شدن حسابتان در آینده شود.
هرگز رمز عبور خود را در اختیار شخصی که به او اعتماد ندارید، قرار ندهید.

۴- افزودن شماره موبایل

توصیه می کنیم که شماره موبایل خود را در برنامه ثبت کنید و پس از دریافت پیامک از سمت اینستاگرام، با وارد کردن کد احراز هویت در اینستاگرام، شماره موبایل خود را تایید کنید. سعی کنید از شماره موبایلی استفاده کنید که همواره در دسترستان باشد، چون اینستاگرام در برخی مواقع از طریق همین شماره موبایل شما را شناسایی و احراز هویت می کند.
برای ساخت چند اکانت هرگز از یک شماره موبایل و ایمیل استفاده نکنید و سعی کنید برای هر اکانت یک شماره موبایل و ایمیل منحصر به فرد استفاده کنید، زیرا اینستاگرام توانایی تشخیص اکانت های متفاوت ساخته شده با یک شماره موبایل و ایمیل را ندارد و شما در صورت فراموشی رمز یا هک شدن دچار مشکل خواهید شد.

۵- اطلاعات حساب خود را در مرورگرها ذخیره نکنید

در صورتی که از رایانه یا تلفن همراه مشترک برای ورود به حساب خود استفاده می کنید، از ذخیره اطلاعات حساب خود در مرورگرها جدا پرهیز کنید و گزینه «من را به یاد داشته باش» را هرگز علامت نزنید.

۶- از اینستاگرام خود در گوشی دیگران خارج شوید.

اگر مجبور شدید از کامپیوتر یا موبایل دیگران برای بررسی حساب اینستاگرام خود استفاده کنید، حواستان را به کلی جمع کنید و از ذخیره اطلاعات خود در مرورگر آن ها جدا خودداری نمایید و پس از اتمام کار حتماً با زدن گزینه Log Out از حساب کاربری اینستاگرام خود خارج شوید. در غیر این صورت آنها می توانند به راحتی به حساب شما دسترسی پیدا کنند.
مکان هایی که ممکن است این خطر شما را تهدید کند عبارتند از: گوشی یا کامپیوتر دوستان، کافی نت ، سیستم اداره و محل کار

۷- از درج شماره تماس و ایمیل خود در صفحه خودداری کنید

هرگز ایمیل ثبت نام و شماره تایید شده خود را در قسمت بیو به مخاطبان خود نشان ندهید. و برای ارتباط با آنان می توانید از ایمیل و شماره تماس جداگانه ای استفاده کنید.

۸- احراز هویت دو مرحله ای

بهترین و ایمن ترین روش افزایش امنیت صفحه اینستاگرام استفاده از احراز هویت دو مرحله ای است. احراز هویت دو مرحله ای یا همان Tow-Factor Authentication یک لایه امنیتی دیگر برای حفاظت از حساب کاربری شما است که هنگام ورود رمز صحیح اکانت، از کاربر می خواهد کدی که برای شماره موبایل ثبت شده اش پیامک می شود را وارد کند. بدین ترتیب اگر فردی به رمز اکانت دسترسی پیدا کند، باز هم نمی تواند بدون داشتن کد پیامک شده به حساب کاربری شما وارد شود.
نحوه فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای:
۱- اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید
۲- به قسمت پروفایلتان بروید
۳- روی علامت سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید
۴- روی تنظیمات در پایین ضربه بزنید
۵- در قسمت Privacy and Security گزینه Tow-Factor Authentication را ضربه بزنید.
۶- گزینه شروع یا همان Get Started را بزنید
۷- یکی از دو روش نشان داده شده را انتخاب کنید. گزینه Text Message برای احراز هویت توسط شماره موبایل و گزینه Authentication App برای احراز هویت توسط برنامه های تأیید اعتبار نظیر Duo Mobile یا Google Authenticator می باشد.
۸- پس از انتخاب گزینه پیامک متنی، اگر شماره موبایل خود را تایید نکرده باشید می بایست شماره موبایل خود را وارد کنید تا پس از دریافت پیامک، کد تایید را در قسمت مربوطه وارد نمایید تا شماره شما احراز هویت شود. اگر گزینه Authentication App را انتخاب کنید می بایست یکی از برنامه های گفته شده در بالا را دانلود و نصب کنید و کد نمایش داده شده در قسمت بعد را در داخل برنامه مورد نظر وارد کنید و سپس کد احراز هویت دریافتی از برنامه را در داخل برنامه اینستاگرام وارد نمایید تا احراز هویت انجام پذیرد.
در این مرحله برای شما پنج عدد کد بازیابی پیشفرض نمایش داده می شود و اگر شما احتمال می دهید که به هر دلیلی گوشیتان در دسترس نباشد می توانید کد بازیابی از پیش تعیین شده را که اینستاگرام در اختیارتان قرار می دهد را در جایی ذخیره کنید تا بتوانید در مواقع لزوم از آنها استفاده کنید.
اکنون کار تمام است و در صورتی که دوباره بخواهید در جای دیگری اکانت خود را وارد کنید می بایست کد تایید مرحله دوم که برایتان پیامک یا در برنامه های تأیید اعتبار فرستاده می شود را در قسمت مربوطه وارد نمایید.

۹- جلوگیری از کلیک بر روی لینک های کوتاه شده مشکوک

اصلی ترین روش هک اکانت توسط هکرها ارسال لینک در دایرکت یا ایمیل می باشد. هرگز بر روی لینک های کوتاه شده موجود در بیو یا استوری دیگران و همچین لینک های مشکوکی که توسط برخی افراد در دایرکت به بهانه های مختلف ارسال می کنند، ضربه نزنید. این کار موجب می شود اطلاعات شما به دست افراد دیگر بیافتد و امنیت شما را به خطر اندازد.
نمونه لینک کوتاه شده: https://bit.ly/2UIntpM
ممکن است شما ایمیلی دریافت کنید که مضمون آن تغییر رمز و افزایش امنیت صفحه اینستاگرام شما باشد و شما با کلیک بر روی آن وارد صفحه ی جعلی شبیه به اینستاگرام می شوید که از شما رمز فعلی و رمز جدید را درخواست می کند و شما با تکمیل این فرم اطلاعات خودتان را در اختیار هکرها قرار می دهید. لذا توصیه می کنیم هرگز بر روی این لینک ها کلیک نکنید و در صورت کلیک کردن حتماً از صحت آدرس اینستاگرام اطمینان کامل را حاصل نمایید.

۱۰- خصوصی یا عمومی بودن اکانت

برخی بر این باورند که خصوصی بودن صفحه اینستاگرام امنیت آن را نیز افزایش می دهد. در اصل خصوصی یا عمومی بودن اکانت تاثیری بر روی امنیت صفحه شما ندارد ولی کاربران برای حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دزدیده شدن عکس ها و فیلم های خود می توانند اکانت خود را در حالت خصوصی (پرایویت) قرار دهند تا فقط دوستان و آشنایان مورد تاییدشان بتوانند به تصاویر اشتراک گذاشته شده آنها دسترسی داشته باشند.

۱۱- برنامه های مکمل اینستاگرام را فقط از منابع رسمی تهیه کنید.

گاهی اوقات نیاز است که برنامه های مکمل اینستاگرام نظیر دخیره کننده پست و استوری، برنامه های آنفالو خودکار و … را برای راحتی کار روی گوشی خود نصب کنیم که از ما اجازه ی دسترسی به اکانت اینستاگرام را می خواهند. توصیه ما این است که کمتر از این برنامه ها استفاده کنید و در صورت نیاز حتماً این برنامه ها را از مارکت های معتبر نظیر فروشگاه گوگل و اپ استور تهیه نمایید.
روش های ذکر شده اصلی ترین روش های افزایش امنیت صفحات اینستاگرام می باشد و شما با دانستن و به کار بستن آن ها دیگر نباید نگران هک شدن اکانت خود باشید

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید