منظور از اصطلاحات اینستاگرام چیست؟
منظور از اصطلاحات اینستاگرام چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید

منظور از اصطلاحات اینستاگرام چیست؟
به این مطلب امتیاز دهید

 

 

همه ی افرادی که جز کاربران اینستاگرام هستند و از این شبکه ی اجتماعی استفاده می کنند ممکن است با اصطلاحاتی در اینستاگرام روبه رو شوند و معنی و کاربرد آن را ندانند. این اصطلاحات می تواند شامل فالور، پست، فالویینگ، فید و … شود. که ما در این مقاله مجموعه ای از اصطلاحات اینستاگرام را آورده ایم. اصطلاحاتی که فهم جامع و کاملش در نحوه کار کردن شما با اینستاگرام تاثیر زیادی می گذارد و در واقع می تواند کمک کننده باشد .

پست (Post) چیست؟

هر عکس یا ویدیویی که شما در اینستاگرام به اشتراک می گذارید تا کاربران آن ها را تماشا کنند یک پست اینستاگرام محسوب می شود. تمام پست های شما در صفحه ی اینستاگرامتان نمایش داده می شود و تمام پست های جدیدی که فالورهایتان به نمایش می گذارند، در فید شما قابل مشاهده است.

فالو ( Follow) چیست ؟

همانطور که می دانید فالو به معنی دنبال کردن است. شما برای اینکه بتوانید پست ها و فعالیت های شخصی کاربران اینستاگرام ببینید باید به پیج او بروید و او را فالو کنید . هنگامی که شما درخواست فالو می دهید اگر او در خواست شما را قبول کند شما می توانید تمام پست ها ی او را ببینید و هر پست گداشته شده در صفحه ی home نشان داده می شود.

فالور(follower) چیست؟

فالور در لغت به معنای دنبال کننده می باشد. هنگامی که شما پیج کسی را دنبال می کنید شما به فالور های آن پیج اضافه می شوید. در مقابل تمام کسانی که پیج شما را فالو می کنند نیز به فالور های پیج شما اضافه می شوند.

کا (k) به چه معناست ؟

شاید در کنار فالویینگ ها ، این حروف به چشم شما خورده باشد. هر ۱k معادل ۱۰۰۰ نفر می باشد. برای مثال اگر می بینید که پیجی ۱۰k فالور دارد به این معناست که ۱۰هزار نفر او را فالو کرده اند.

فید (feed) چیست؟

هنگامی که شما وارد اینستاگرام می شوید اولین صفحه ای که با آن روبه رو می شوید فید می باشد. شما در این صفحه می توانید جدید ترین استوری ها و پست های به اشتراک گذاشته شده را مشاهده کنید. در حقیقت این فید در صفحه ی home قابل مشاهده می باشد.

استوری (story) چیست؟

استوری یکی از بهترین قابلیت های اینستاگرام می باشد که این برنامه در سال ۲۰۱۷ به اینستاگرام اضافه شد. این قابلیت به این صورت است که شما می توانید به مدت ۲۴ ساعت  عکس یا ویدیویی برای دوستانتان به اشتراک بگذارید ولی بهتر است که بدانید استوری بعد از ۲۴ ساعت حذف می شود.

لایو (live) چیست؟

لایو به معنای پخش زنده می باشد. و در اینستاگرام لایو به همین معنی می باشد برای مثال شما مایل هستید آنچه که برای شما اتفاق می افتد را به صورت زنده برای دوستانتان به اشتراک بگذارید در این بخش شما می توانید بدون محدودیت زمانی  فیلم بگیرید و با فالورهای تان به اشتراک بگذارید تمام کسانی که در لایو شما هستند می توانند لایک کنند یا کامنت بگذارند.

نوتیفیکیشن (Notification) چیست؟

نوتیفیکیشن در لغت به معنی اطلاعات رسمی در باره ی موضوعی می باشد. این اصطلاح در اینستاگرام ابه  تمام فعالیت هایی گفته می شود که دیگران در مورد پیج و پست های شما انجام می دهند. برای مثال زمانی که پست های شما را لایک می کنند، کامنت می گذارند یا قصد دارند شما را فالو کنند تمام این موارد به صورت نوتیفیکیشن به شما گزارش داده می شود.

اکسپلور (Explore) چیست؟

اکسپلور اینستاگرام صفحه ای می باشدکه پست های افرادی که چه آن ها را فالو کرده باشید و چه فالو نکرده باشید برایتان به نمایش می گذارد.

منشن (Mention) چیست؟

منشن به معنی اشاره کردن، ذکر کردم و نام بردن می باشد. برای مثال شما می خواهید عکسی که با دوستتان گرفته اید را به اشتراک بگذارید و می خواهید به حضور او در این عکس اشاره کنید در این حالت می توانید او را منشن کنید. ولی باید بدانید برای منشن کردن باید از یک علامت @ پیش از ایدی اینستاگرام شخص مورد نظر استفاده کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نه تنها شما می توانید منشن را در عکس ها استفاده کنید بلکه می توانید از این قابلیت هم در کپشن ها و هم در کامنت ها استفاده کنید.

دایرکت (Direct) به چه معناست؟

دایرکت به معنای مستقیم و بی واسطه می باشد برای مثال شما می خواهید پیامی به دوستان بدهید و این پیام شخصی می باشد شما در این هنگام می توانید از دایرکت استفاده کنید. بهتر است که بدانید دایرکت به نوعی همان قسمت پیام رسان اینستاگرام می باشد.

 

سخن پایانی

دوستان عزیز باید بدانید که اصطلاحات اینستاگرام بسیار زیاد می باشد ما فقط به چند مورد از آن ها در این مقاله اشاره کردیم. و امیدواریم که این مقاله هم مانند سایرین مقاله برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد.

 

 

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید