تاثیرات اینستاگرام بر سبک زندگی
تاثیرات اینستاگرام بر سبک زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

تاثیرات اینستاگرام بر سبک زندگی
به این مطلب امتیاز دهید

 

 

تاثیرات اینستاگرام بر سبک زندگی

دسترسی راحت به اینستاگرام ،برای افرادی که بخاطر مشغله کاری زمان کافی ندارند تا با دیگران ارتباط برقرار کنند اینستاگرام این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا بتوانند با افراد مختلف در سرتاسر دنیا ارتباط برقرار کنند. برای مثال افرادی هستند که روزانه زمان زیادی را صرف عکس گرفتن می کنند و آن را با کاربران اینستاگرام به اشتراک می گذارند و با آن ها ارتباط برقرار می کنند. اینستاگرام به دلیل دسترسی راحت تر (نصب روی گوشی ها) باعث شده است که کاربران زیادی به این فضای مجازی علاقمند شوند. شاید شما در زندگی روزمره با شبکه های اجتماعی مختلفی در ارتباط باشید و تا حدودی می دانید که شبکه هایی وجود دارند که در بعضی از کشورها با محدودیت خاصی روبه رو هستند . برای مثال زمانی که می خواهید از این شبکه های اجتماعی استفاده کنید ممکن است در کنار این شبکه مجبور شوید ، از فیلترشکن یا برای نصب آن ها از پروکسی های مختلفی استفاده کنید و این  موضوع زمان بر است. همه ی این موضوعات  گفته شد تا شما دوستان به قابلیت های اینستاگرام پی ببرید و می دانید برای استفاده از این شبکه ی اجتماعی هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما با اینترنت سرعت کم می توانید عکس ها و ویدیوهای خود را با دوستانتان در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. اگرشما درطول روز از پیج های افراد دیدن کرده باشید تصور می کنید همه ی افراد ی که از اینستاگرام استفاده می کنند خوشبخت ترین افراد روی کره ی زمین هستند. این موضوع را می توان از عکس ها و ویدیو هایی که می گذارند پی برد. ولی واقعیت انچه که نشان داده می شود نیست زیرا همه ی افراد از اتفاق های خوب زندگی هایشان عکس یا ویدیو در پیج شخصیشان می گذارند.

اثارمخرب اینستاگرام برزندگی کاربران

احساس نیاز به توجه را افزایش و اعتماد به نفس را کاهش می دهد. برای مثال، ارسال تصویر خصوصی به راحتی می تواند تبدیل به عادتی زننده و مخرب در زندگی افراد ی شود که همیشه از اینستاگرام استفاده می کنند. این افراد برای جمع کردن فالور، روزانه از خود در اینستاگرام عکس یا ویدیو می گذارند تا تایید مردم را بدست اورند. اگر شما از تصاویر آن ها انتقاد کنید و باب میل انها نباشد باعث کاهش اعتماد به نفس می شود. خطر ابتلا به افسردگی را بیشتر می کند. طبق مطالعات اخیرانجام شده به این نتیجه رسیده اند گاهی اوقات استفاده ی زیاد از اینستاگرام باعث اعتیاد می شود و به مرور زمان افرادی که به طور شبانه روز از اینستاگرام استفاده می کنند، دچار افسردگی می شوند. مقایسه خود با دیگران  شما را به نابودی می کشاند بعد از درگیر شدن با این شخصیت ها و با مقایسه خود با دیگران ممکن است شما مدام احساس نا امیدی کنید و با خودتان فکر کنید که آن ها از شما خیلی بهترند و شرایط  زندگیشان با شما بسیار متفاوت است ، بهتر است که بدانید آن ها هم مانند شما زندگی می کنند و مانند شما از نقاط ضعف و قوت شخصی برخوردارند. پس همه ی انچه که شما در اینستاگرام مشاهده می کنید واقعیت ندارند. برای مثال، کاربران عکس منتخب را با چندین برنامه های فیلتر تست می کنند و به شکل دستی تغییراتی را روی آن ها انجام می دهند تا در نهایت به فرم دلخواهشان برسند بعد از مراحل انجام شده، آن ها تصاویر را در اینستاگرام منتشر می کنند و شما با دیدن تصاویر فرد احساس می کنید آن شخص زیباترین فرد است و احساس نارضایتی از چهره هایتان می کنید.

شاخ اینستاگرام به چه معناست

شاید تا حدودی با این جمله اشنا باشید که می گویند این فرد شاخ اینستاگرام است. شاخ اینستاگرام معانی متفاوتی دارد. می توان به افرادی که دارای فالورهای زیادی هستند شاخ اینستاگرام گفت.  برای مثال ،هر از گاهی با افرادی روبه رو می شوید که پست ها ی جذابی در پیج هایشان می گذارند. این گونه افراد فالورهای زیادی را با گذاشتن پست ها جذب می کنند و زمانی که فالورهای آن ها زیاد می شوند آن ها را شاخ اینستاگرام می نامنند. در اینستاگرام افرادی وجود دارند که به صورت زنده با فالورهایشان ویدیوی زنده برقرار می کنند. هنگام برقرار کردن ویدیوی زنده افراد زیادی از پیج آن ها دیدن می کنند به این افراد هم شاخ اینستاگرام می گویند.

تاثیرات شاخ اینستاگرام بودن بر سبک زندگی

تا حدودی شاخ اینستاگرام بودن خوب است، ولی تا زمانی که سبک زندگی شما با مشکل رو به رو نشود. زمانی که شما دربین فالورهایتان به شاخ اینستاگرام شناخته می شوید دیگر سبک زندگیتان تغییر می کند برای مثال افرادی که توسط شبکه های مجازی معروف شدند ممکن است هر از گاهی با مشکل  روبه رو شوند . فرض کنید به رستوران رفته اید و مشغول غذا خوردن هستید. در این شرایط ممکن است افرادی که شما را می شناسند ،همان لحظه برای گرفتن امضا پیش شما بیایند و مزاحم خوردن و استراحتتان شوند . این گونه افراد ممکن است به صورت ناگهانی از شما عکس بگیرند و آن را در فضای مجازی پخش کنند شاخ اینستاگرام بودن هم همان معروفیت است وقتی شما شاخ اینستاگرام می شوید دیگر برای خودتان زندگی نمی کنید. بلکه هر لحظه از وقایع زندگیتان را باید در اینستاگرام برای فالورهایتان  بفرستید. و این باعث سلب ارامش شما می شود. و ممکن  است هر از گاهی فالورهایتان برای شما شایعه درست کنند.

جمع بندی

اگر شما با روش های درست استفاده کردن از شبکه ی اجتماعی آشنا شوید هیچ موضوع یا شبکه ی اجتماعی نمی تواند سبک زندگی شما را تغییر دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید