تولید محتوا در اینستاگرام به چه معناست؟
تولید محتوا در اینستاگرام به چه معناست؟
به این مطلب امتیاز دهید

تولید محتوا در اینستاگرام به چه معناست؟
به این مطلب امتیاز دهید

 

امروزه شبکه های اجتماعی رشد بسیار چشمگیری در توسعه کسب و کار دارند. یکی از این شبکه های اجنماعی که امروزه بسیاری از افراد با آن سر و کار دارند  اینستاگرام می باشد. هنگامی که از اینستاگرام برای توسعه تجارت استفاده می کنیم تولید محتوا ارزشمند می شود.

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

منظور از تولید محتوا همان تولید عکس، ویدیو، صوت و متن است که همه ی این کارها باید به صورت هدفمند برنامه ریزی شود . زمانی که شما برنامه ریزی می کنید نه تنها کاربران علاقمند به صفحه شما می شوند بلکه باعث می شود کسب و کارتان رونق پیدا کند و در کار تجارت موفق شوید. پس زمانی که فردی به شما می گوید تولید محتوا انجم دهید منظور این است که  عکس و فیلم منتشر کنید. ولی توجه داشته باشید که برای تولید همین عکس ها و ویدیو ها باید یک استراتژی یا همان برنامه ریزی درست داشته باشید. همانطور که می دانید امروزه کاربران زیادی وجود دارند که در زمان بیکاری به سراغ اینستاگرام می روند و  زمان زیادی را در اینستاگرام صرف می کنند. بنابراین می توانیم بگورییم خیلی از مشتری های شما در اینستاگرام وجود دارند پس شما باید تولید محتوای خوبی داشته باشید تا بتوانید آن ها را تشویق کنید تا شما را دنبال کنند . زیرا هنگامی که یک کاربر در اینستاگرام می خواهد شما را دنبال کند حتما سری به پست های شما می زند و زمانی که پست های شما جذاب باشد قطعا شما را دنبال می کند. زیرا هر چقدر محتوای یک صفحه جذاب تر باشد تعامل دنبال کننده ها بالا می رود.

اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام در دنیای امروز

همان طور که می دانید اینستاگرام بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر فعال دارد که این موضوع باعث شده است که یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی دنیا به شمار بیاید و همین موضوع باعث شد که افراد زیادی از کار افرینان را به خود جلب کند. شاید برایتان باورش کمی سخت باشد ولی طبق آمارهای منتشر شده ، تا اکتبر ۲۰۱۵ تعداد ۴۰ میلیون عکس در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود که این رقم به راحتی اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام را نشان می دهد.

از عکس های باکیفیت استفاده کنید.

عکس های با کیفیت تاثیر زیادی در  جذب فالور دارند زمانی که شما عکس های با کیفیت می گیرید نه تنها در جذب فالور کمک می کند بلکه باعث انتقال بهتر پیام شما حین تولید محتوا در اینستاگرام خواهد داشت. شما برای داشتن عکس های با کیفیت می توانید از اپلیکیشن هایی که سایت اینستاگرام می دهد استفاده کنید. استوری جذاب بگذارید. استوری یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام می باشد که امروزه محبوبیت بسیار زیادی بین کاربران اینستاگرام دارد. برای مثال افرادی وجود دارند که حوصله ی زیادی ندارند تا زمان زیادی را در اینستاگرام صرف کنند این افراد با اولین نگاه به اینستاگرام متوجه استوری می شوند و دیگر نیاز نیست که چند دقیقه صفحات مختلف را بگردند تا به صفحه شما برسند . ولی دقت داشته باشید که گزینه ی ثبت استوری را برای مدت ۲۴ ساعت فعال کنید زیرا اگر اینکار را انجام دهید استوری شما قبل از ۲۴ ساعت پاک خواهد شد.

از هشتگ استفاده کنید.

هشتگ ها از جذاب ترین قابلیت های اینستاگرام می باشد که در حین تولید محتوا می توانید از آن استفاده کنید. زمانی که شما از هشتگ استفاده می کنید باعث می شود که  مطالبی که منتشر کرده اید به راحتی توسط کاربران دیگر دیده شوند. پس می توانید در زیر پست هایتان از هشتگ استفاده کنید شما با استفاده از هشتگ می توانید فالور جذب پیج کنید. ولی نکته ای که بسیار مهم است  این است که در زیر پست هایتان فقط از یک هشتگ استفاده نکنید زیرا تاثیر زیادی ندارد پس از هشتگ های متفاوت استفاده کنید.

از کپشن های مناسب استفاده کنید.

زمانی که پستی را بین کاربرانتان اشتراک می گذارید توجه داشته باشید که با نوشتن کپشن در زیر پست می توانید فالور های ریادی را جذب کنید پس  اهمیت کپشن را نادیده نگیرید. فقط توجه داشته باشید کپشنی که می نویسید متناسب با پستی باشد که به اشتراک می گذارید.

در اینستاگرام فعال باشید.

برای مثال اگر پیج شما مربوط به فروش محصول می باشد و شما دنبال تولید محتوای  هستید پس در اینستاگرام فعال باشید زیرا وقتی محصولی را برای فروش یا تبلیغ بین کاربرانتان به اشتراک می گذارید امکان این وجود دارد که کاربری از شما سوال بپرسد و اگر شما آن زمان فعال باشید و به سوال ایشون پاسخ دهید مسلما آن فرد بعدها پست ها و استوری شما را  بیشتر دنبال می کند.

کاربران را بخندانید و پست های سرگرم کننده برای آن ها ایجاد کنید.

یکی دیگر  از مواردی که می توانید تعامل خوبی را در صفحه ی خود تجربه کنید و لایک های  پست خود را افزایش دهید این است که هز از گاهی از پست های فان استفاده کنید. زیرا هیچ کاربری دوستندارد فقط فروش محصول در پیج را ببیند یا لایک کند شما می توانید هر از گاهی در بین پست هایتان که مربوط به فروش محصولات می باشند از مطالب طنز هم استفاده کنید.

سخن پایانی

همانطور که در قسمت های بالا گفته شد تولید محتوا مهم ترین بخش در اینستاگرام می باشد. امیدوارم این مقاله هم مانند سایر مقاله ها برای شما دوستان عزیز مفید بوده باشد.

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید