دایرکت یا پیام خصوصی در اینستاگرام به چه معناست؟
دایرکت یا پیام خصوصی در اینستاگرام به چه معناست؟
به این مطلب امتیاز دهید

دایرکت یا پیام خصوصی در اینستاگرام به چه معناست؟
به این مطلب امتیاز دهید

 

اگر شما از شبکه های اجتماعی مختلف استفاده کرده باشید متوجه می شوید که هر کدام از این شبکه های اجتماعی قابلیت های به خصوصی دارند یکی دیگر از این قابلیت ها ارسال پیام خصوصی می باشد. که اینستاگرام هم مانند سایر شبکه های اجماعی دارای این قابلیت ها می باشد . در اینستاگرام یک بخش خصوصی وجود دارد که وقتی کاربری می خواهد به کاربرد مورد نظر پیام دهد باید به قسمت دایرکت ها مراجعه کند تا بتواند در این قسمت پیام خود را ارسال کند. یا تصور کنید که در اینستاگرام به شکل اتفاقی با اکانت یکی از دوستان قدیمی خود برخورد می کنید در این شرایط اگر تمایل داشتید با فرد مورد نظرتان به صورت خصوصی ارتباط برقرار کنید می توانید با ارسال پیام خصوصی یا دایرکت اینستاگرام وارد عمل شوید.

چگونه از قابلیت اینستاگرام استفاده کنیم تا بتوانیم برای کاربران مورد نظر پیام خصوصی ارسال کنیم؟

شما از دو طریق می توانید در برنامه اینستاگرام برای کاربران خود دایرکت یا همان پیام خصوصی ارسال کنید و با آن ها ارتباط برقرار کنید . اولین گام این است که شما می توانید به صفحه (Home) اینستاگرام مراجعه کنید. در این قسمت feed از فعالیت های اخیر دنبال کننده های شما نمایش می دهد. در گوشه سمت راست صفحه گفته شده یک آیکون شبیه به مکعب وجود دارد . این آیکون را شما باید لمس کنید در این شرایط شما وارد بخشی به عنوان Direct می شوید. دایرکت همان بخش  لیست مکالمات خصوصی شما می باشد که تمام پیام هایی که کاربران به شما ارسال کرده اند قابل مشاهده است. در گوشه سمت راست تصویر یک آیکون به علاوه وجود دارد. این آیکون را لمس کنید و سپس گزینه send message را انتخاب نمایید. در این هنگام شما باید نام کاربری فرد مورد نظرتان را وارد کنید و سپس می توانید پیام خصوصی مد نظرتان را با استفاده از دایرکت اینستاگرام برای او ارسال کنید. گام دوم برای ارسال پیام این است که شما می توانید با مراجعه به پروفایل یا صفحه اصلی اکانت هر کاربر و سپس لمس آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه و انتخاب گزینه send message هم نسبت به ارسال پیام خصوصی یا به اصطلاحا دایرکت برای او اقدام کنید . ولی توجه داشته باشید که ارسال در دایرکت به دو شیوه است ۱- اکانت های خصوصی یا همان private و عمومی یا همان public امکان پذیر خواهد بود.

چگونه می توانیم  پیام های دایرکت اینستاگرام را پاک کنیم؟

در این هنگام وارد دایرکت خود شوید و انگشت خود را روی چت فرد منتخب گذاشته و نگه دارید و در نیم پنجره ی باز شده گزینه ی Delete را بزنید. ولی توجه داشته باشید که در این روش پیام های دایرکت اینستاگرام تنها برای شما حذف می شود و پیام ها در دایرکت گیرنده ی پیام باقی باقی می ماند.

ایجاد گروه در دایرکت اینستاگرام

اگر شما از سایر شبکه های اجتماعی مانند تلگرام استفاده کرده باشید می دانید که تلگرام علاوه برچت خصوصی چت های گروهی هم دارد اینستاگرام هم مانند تلگرام از این قابلیت برخوردار است که برای ایجاد چالش و جذاب کردن اپلیکیشن خود این آپشن را ایجاد کرده است تا کاربران بتوانند با فالورهای منتخب به صورت دسته جمعی با همدیگر گفت و گو کنند.

ارسال گیف در دایرکت

همان طور که می دانید استفاده از گیف برای اولین بار در استوری اینستاگرام قابل استفاده بود ولی به مرو ر زمان اینستاگرام این آپشن را وارد دایرکت کرد. شما با استفاده از گیف ها می توانید منظور خود را در قالب ویدیو ی کوتاه به مخاطب خود انتقال دهید.

ارسال استوری در دایرکت اینستاگرام

در دایرکت اینستاگرام علاوه بر ارسال گیف شما می توانید استوری هم ارسال کنیدو برای ارسال استوری به فرد مورد نظر آیکون نمایش داده شده را انتخاب کنید و به صورت خودکار به صفحه استوری اینستاگرام منتقل خواهید شد. شما می توانید از این قابلیت های این بخش برای گرفتن عکس یا ضبط ویدیو استفاده کنید و سپس آن را برای مخاطب خود ارسال کنید.

flag کردن چت در اینستاگرام به چه معناست؟

با استفاده از این آیکون شما می توانید اکانت مورد نظر خود را ستاره دار کنید یا همان نشانه گذاری کنید تا بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید. در میان کاربران، flag به علامت مثلث نارنجی در دایرکت اینستاگرام نیز مشهور است.

تماس ویدیویی در دایرکت

یکی دیگر از بخش های مهم دایرکت که امروزه کاربران زیادی از ان استقبال کردند تماس ویدیو یی می باشد که شما می توانید از این طریق با کاربران خود ارتباط داشته باشید. ابتدا وارد قسمت دایرکت شوید. در این قسمت باید مخاطبی را که می خواهید با او تصویری صحبت کنید، انتخاب کنید. پس از انتخاب کردن مخاطب گزینه ی start را بزنید. در نهایت شما می توانید با فرد مورد نظر به صورت مستقیم ارتباط برقرار کنید.

سخن پایانی

همانطور که گفته شد دایرکت یکی دیگر از بخش های اینستاگرام می باشد که  شما می توانید با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و از احوالات هم مطلع شوید.

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید