هشتگ اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟
هشتگ اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟
به این مطلب امتیاز دهید

هشتگ اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟
به این مطلب امتیاز دهید

 

 

یکی دیگر از قابلیت های اینستاگرام هشتگ می باشد که امروزه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. و اکثر افراد در زیر پست هایشان از هشتگ استفاده می کنند. ولی آنچه که برای ما بسیار مهم است این است که هشتگ چه فوایدی برای ما دارد و در چه مورادی می توانیم از آن استفاده کنیم. مادر این مقاله قصد داریم به تمام موضوعات هشتگ بپردازیم.

معنی هشتگ چیست؟

هشتگ در انگلیسی با نشان # یک نماد پیشوندی و یکی از تگ های فرا داده است که در خدمات شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام اسفاده می شود.

هشتگ در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

هشتگ ها ابزار های فوق العاده سودمندی در رسانه های اجتماعی از حمله اینستاگرام هستند. هشتگ ها به کاربران اینستاگرام کمک می کند تا از طریق جستجو کردن پست مورد نظرشان را راحت پیدا کنند برای مثال زمانی که شما روی هشتگ مورد نظر می زنید به صفحه ای منتقل خواهید شد که سایر پست های مرتبط با هشتگ مورد نظر را مشاهده خواهید کرد. زمانی که شما پستی را بین کاربران به اشتراک می گذارید در زیر پست ها می توانید از هشتگ های مختلف که مربوط به پست شما می باشند استفاده کنید. شما با درج هشتگ در زیر پست های خود، نسبت به عدم درج آن ها بازدید بیشتری بدست خواهید آورد. همان طور که می دانید هشتگ ها ترکیبی از حروف، اعداد و ایموجی هایی هستند که بعد از نشانه # ( مثال #برنز_نوین) مطالب را دسته بندی می کند و احتمال پیدا کردن آن ها را بالا می برد. شما می توانید با استفاده از هشتگ فالور های زیادی را جذب پیج کنید. زیرا زمانی که فردی روی هشتگ کلیک می کند یا آن را جستجو می کند صفحه ای را مشاهده خواهد کرد که تمام پست های تگ شده در ان قرار دارد.

چگونه هشتگ اختصاصی بسازیم؟

برای انجام این کار کافیست نام برند خودرا با علامت # بدون هیچ فاصله ای به کپشن اضافه کنید.

چگونه از هشتگ های اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن استفاده کنیم؟

مهم ترین نکته ای که در هشتک گذاری باید توجه شود این است که هشتگ های محتوا باید مستقیما مرتبط با موارد موجود در پست باشند. شاید هشتگ هایی که که در زیر پست ها می گذارید به طور مستقیم مرتبط با پست هایتان نباشد  اما به طور خاص با بازار و مشتریان مربوط است پس استفاده از اینگونه هشتگ ها هم در زیر پست مفید است.

چگونه هشتگ مناسب خود را پیدا کنیم؟

زمانی که در اینستاگرام هشتگ مورد نظر خود را جستجو می کنید در زیر نتایج جستجو، تعداد پست های منتشر شده که از آن هشتگ در آن استفاده شده است را می توانید بینید. در لیستی که برای شما باز می شود شما می توانید  هشتگ ها را به ترتیب از پر کاربرد تا کم کاربرد ببینید. این کار به شما کمک می کند که برای پست های خود هشتگ های مورد نظر را براساس میزان استفاده و پرطرفدار بودن رده بندی و استفاده کنید.

از هشتگ های بد و از رده خارج شده استفاده نکنید.

همان طور که در قسمت بالا گفته شد هشتگ ها می توانند مفید باشند ولی هز ار گاهی می توانند به ضرر شما تمام شوند پس از هشتگ های معتبر دز زیر پست ها استفاده کنید و با سرچ کردن ببینید آیا هشتگ مورد نظر در سایر پیج ها استفاده شده است یا خیر. پس در هنگام انتخاب هشتگ بسیار دقت کنید تا بعد ها با مشکل روبه رو نشوید.

هشتگ های برند شده چیست؟

یک هشتگ برند، هشتگی است که برای تجارت شما در اینستاگرام منحصر به فرد است. این هشتگ می تواند نام برند شما، شعار برند شما یا نام یکی از محصولات شما باشد . یا هر از گاهی ممکن است هشتگ هیچ ارتباطی با نام برند شما نداشته باشدو در عوض کاملا در رابطه با حیطه ی کاری شما باشد. حتما در انتخاب هشتگ دقت کنید زیرا بعضی وقت ها هشتگ هایی را انتخاب می کنید که هیچ سودی برای پیج شما ندارند پس در این مواقع زمان خود را تلف کرده اید پس بهتر است قبلا از گذاشتن هشتگ در زیر پست  انواع هشتگ های مرتبط با کسب و کارتان را سرچ کنید و مناسب ترین را انتخاب کنید.

چه تعدا هشتگ در زیر پست ها اسفاده کنیم؟

اول از همه باید بدانید که شما در زیر هر پست می توانید فقط از ۳۰ تا هشتگ استفاده کنید و اگر بیشتر از ۳۰ تا هشتگ در زیر پست استفاده کنید اینستاگرام اجازه نمی دهد که شما پست را منتشر کنید یا اگر تو کامنت هشتگ ها را بنویسید کامنتت را منتشر نمی کند. پس زیاد استفاده کردن از هشتگ هم در زیر پست ها کارایی ندارد. توجه داشته باشید پست هایی که ۷تا هشتگ استفاده کردند لایک هایشان بیشتر شده و در کنار این پست هایی که ۹ تا هشتگ زدند کامنت هایشان بیشتر شده  است . پس تعداد استفاده از هشتگ هم در زیر پست ها بسیار موضوع مهمی می باشد که باید به آن توجه کرد.

سخن پایانی

شما با استفاده از هشتگ ها می توانید به مرور زمان فالور های زیادی را جذب کنید و بعد ها این امکان وجود دارد که وارد اکسپلور بشوید. فقط توجه داشته باشید که نباید در استفاده از هشتگ زیاده روی کنید چون تاثیر مثبتی ندارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید