تگ کردن در اینستاگرام به چه معناست؟
تگ کردن در اینستاگرام به چه معناست؟
4.5 (90%) 2 votes

تگ کردن در اینستاگرام به چه معناست؟
۴٫۵ (۹۰%) ۲ votes

 

همان طور که می دانید امروزه اینستاگرام یک نرم افزار کاربردی در جهان شناخته شده است . که همه ی ما در آن لحظات خوش خود را از طریق لایو ، استوری اینستاگرام به اشتراک می گذاریم. یکی دیگر از کاربرد های اینستاگرام بلاک کردن افراد مزاحم  می باشد . در مقالات قبل به همه ی این موارد پرداخته شده است ما در این مقاله می خواهیم به یکی دیگر از کاربرد های اینستاگرام به اسم تگ کردن بپردازیم.

تگ کردن در اینستاگرام چیست؟

زمانی که شما عکس یا ویدیویی را به اشتراک میگذارید ممکن است افرادی که شما را دنبال می کنند هر از گاهی به علت زیاد بودن فالورهایشان نتوانند  پست های پی در پی شما را ببینند. به همین دلیل ما به شما دوستان توصیه می کنیم که هر از گاهی افرادی را تگ کنید. زمانی که شما فرد مورد نظر را تگ می کنید برای آن شخص در اینستاگرامش ارسال می شود که در عکس شما تگ شده است و  از این طریق آن ها پست شما را می بینند.

چگونه دوستان خود را در اینستاگرام تگ کنیم؟

اولین کاری که شما باید انجام دهید انتخاب یک عکس با کیفیت می باشد برای مثال می خواهید عکس دوستانتان را استوری کنید پس از انتخاب عکس  مورد نظر به قسمت تنطیمات بروید و tag people را انتخاب کنید. سپس هر قسمتی از عکس را که مایل هسید تگ شود را انتخاب کنید و آیدی مخاطب مورد نطر خود را تایپ کنید و سپس تیک را بزنید. و در آخرین مرحله گزینه ی share  را انتخاب کنید تا عکس شما به اشتراک گذاشته شود. نکته ای که باید بدانید این است که شما فقط می توانید ۲۰ نفر را در یک عکس تگ کنید.

قابلیت های تگ در اینستاگرام

شما می توانید از قابلیت تگ کردن چه در پست های جدید و چه در پست هایی که قبلا آن ها را به اشتراک گذاشته اید استفاده کنید. تگ کردن  افراد به سلیقه ی خود شما بستگی دارد که کجای پست یا استوری آیدی مخاطب را تگ کنید. یکی دیگراز قابلیت های تگ کردن این است هنگامی که فرد یا افرادی را در عکس آپلود شده ی خود در اینستاگرام تگ می کنید هر کاربری که بتواند عکس مورد نظر را مشاهده کند قادر به مشاهده اکانت افراد تگ شده به عکس  شما خواهند بود. زمانی که فردی شما را بلاک می کند شما می توانید فرد مورد نظر را تگ کنید ولی نوتیفیکشنی برای آن شخص ارسال نمی شود. پس تگ کردن در این مورد بی فایده است.

تفاوت تگ و منشن در اینستاگرام چیست؟

بهتر است که بدانید تگ کردن و منشن کردن در اینستاگرام یکی است. ولی اگر بخواهیم به صورت تخصصی به این موضوع بپردازیم اصطلاح تگ کردن برای زمانی است که میخواهید اسم کسی در عکس یا ویدیو های پستتان نمایش داده شود و اصطلاح منشن برای استوری کردن و کامنت به کار می رود.

تگ کردن افراد در کامنت اینستاگرام

زمانی که می خواهید زیر پست های خودتان یا دیگران دوستانتان را در قسمت کامنت تگ کنید باید از علامت اتساین @ استفاده کنید. و در ادامه بدون  هیچ فاصله ای نام کاربری آن فرد را بنویسید.

نحوه ی تگ کردن در استوری اینستاگرام

نحوه ی تگ کردن در استوری هم مانند تگ کردن در کامنت می باشد و در هردو مورد شما باید از اتساین @ استفاده کنید با این تفاوت که زمانی که شما می خواهید کسی را در استوری تگ کنید در قسمت پایین  وقتی آیدی مخاطب را با حرف اتساین می زنید افرادی در قسمت پایین با آیدی های مختلف نمایان می شوند که شما می توانید فرد مورد نظر را انتخاب کنید با انجام اینکار مطمن خواهید شد که به درستی شخص مورد نطر را تگ کرده اید.

نحوه ی تگ کردن روی فیلم

تگ کردن افراد در ویدیوی اینستاگرام درست شبیه تگ کردن افراد در پست اینستاگرام است . شما در این قسمت باید ویدیویی را که می خواهید پست کنید را انتخاب کنید و قبل از انتشار روی گزینه بزنید و نام فرد را وارد کنید و پروفایلش tag people را انتخاب کنید.

چگونه تگ را ببندیم؟

اگر علاقه ای ندارید کسی شما را روی عکس هایش تگ کند می توانید به قسمت منو بروید و چرخ دنده را انتخاب کنید سپس به قسمت تنظیمات بروید و tag را انتخاب کنید و در آخر روی privacy ضربه بزنید. با انجام این مراحل دیگر کسی نمی تواند شما را روی عکس هایش تگ کند.

سخن پایانی

تگ کردن افراد یک موردسلیقه ای می باشد ولی اگر می خواهید بازدید پیج بیشتر شود شما می توانید به دوستانتان پیشنهاد دهید که شما را تگ کنند.

 

 

 

 

 

-->

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید